Борошно буває житнє, вівсяне, кукурудзяне, пшеничне. Але все ж більшість борошна, що поставляється для хлібопекарського виробництва – з пшениці. Найзатребуванішим у пекарів вважається борошно вищого та першого ґатунку.
Цінність будь-якого продукту, що отримується з борошна, безпосередньо залежить від її властивостей. І основні показники – клейковина, ІДК, тобто кількість та якість.
Чим вища кількість клейковини, тим якісніший хліб отримуємо на виході. Найпридатнішим для хлібопекарського виробництва вважається борошно з ІДК, 53-80 одиниць. Цю якість визначає прилад – вимірювач деформації клейковини.
Якщо в борошні її мало, то в процесі приготування в тіста буде слабка еластичність. Це означає, що воно не підніметься і в процесі випікання перетвориться на грудку напівсирого хліба. При низькій клейковині випекти також нічого не вийде, тісто просто розтечеться формою. Як ще називають «тісто пливе».
Ще вміст клейковини, як і склоподібність, впливає і на якість макаронних виробів, що містить: білкову цінність; збереження обсягу; смак та аромат продукту.
Якщо клейковини мало або вона низької якості, то ракушки, спіральки, трубочки та інші складні вироби при приготуванні втратить свою форму і пофарбує воду в невластивий колір.
В акредитованій лабораторії терміналу MAXIGRAIN є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці для визначення вхідної якості зерна з потужностями для зберігання та подальшим гарантованим відвантаженням якості в транспорт Замовника.