[:en]News details[:ru]Подробности[:ua]Подробиці[:]

[:en]Read the full story here[:ru]Читайте полную запись ниже[:ua]Читайте повний запис нижче[:]

Як працюють заводи з переробки кукурудзи в Україні

Україна вже кілька років входить до топ країн-експортерів кукурудзи нарівні зі США, Бразилією, Аргентиною. Рік у рік Україна не лише закріплює результати, а й б’є власні рекорди: у 2018-2019 роках експерти відзначили збільшення відвантажень української кукурудзи з 21,43 до 32,35 млн тонн.

За останні десять років експорт зерна з України зріс на 77%.

Інфраструктура підприємств з обробки кукурудзи залишається на високому рівні, постійно вводяться в експлуатацію та модернізуються потужності.

Це сучасні підприємства, які відповідають світовим стандартам виробництва харчової продукції, оснащені інноваційним обладнанням.

На підприємствах зберігання та переробки головною операцією є сушіння кукурудзи. Свіжоприбране зерно містить: мінеральні домішки та органіку. Також у зерна підвищено кількість вологи.

Тому на елеваторах кукурудзу прийнято вважати нестійкою до зберігання. Для зберігання кукурудзи необхідно – очищення, сушіння, вентиляції з переміщенням.

Для просушування використовують шахтні, колонкові, бункерні сушарки. Головна умова тут, щоб вони могли забезпечити технологію сушіння з урахуванням особливостей культури та її якості. І, звичайно, важливими будуть мінімізовані витрати на паливо та електроенергію.

Хороша результативність у сушарок, що працюють у рециркуляційному режимі. Вони сушать зерно шляхом постійної циркуляції, тому на виході зерно виходить сухим та готовим до зберігання.

Але, окрім сушіння на заводах з переробки кукурудзи, йде процес очищення від домішок, лущення та подрібнення зерна. Потім зерно фракціонують і відправляють на вібропневмостоли для подальшого відбору. Ядра подрібнюють з допомогою вальцьових верстатів, а видалення домішок застосовують повітряні сепаратори.

Лідируючі заводи з обробки зернових в Україні є дочірніми підприємствами або партнерами іноземних компаній, що дозволяє використовувати напрацьовані партнерські відносини на більшості світових ринків та продавати частину товару ще на складі чи в порту, мінімізуючи використання фінансового ресурсу

Позвонить нам