[:en]News details[:ru]Подробности[:ua]Подробиці[:]

[:en]Read the full story here[:ru]Читайте полную запись ниже[:ua]Читайте повний запис нижче[:]

Україна вийшла на лідируючі позиції у світі з експорту зернових культур і зокрема, пшениці

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, на 03.11.2021 в Україні зібрано 60 675 млн тонн зернових, середня врожайність 47,2 ц/га.

Закінчено прибирання зі 100% обмолотом посівної площі, пшениці – 32,28 млн тонн, ячменю – 9,596 млн тонн, насіння ріпаку – 2,9 млн тонн.

Триває збирання соняшнику, при середній врожайності-23,6 ц/га, убрано-13,8 млн тонн, обмолочено-90,1% від посівної площі.

Соя, обмолочено-90.0% від посівної площі, убрано – 3,05 млн тонн, врожайність – 26,5 ц/га. Збирання кукурудзи підходить до екватора, убрано – 15,6 млн тонн, при врожайності – 64,4 ц/га, обмолочено – 44,3% від посівної площі.

Пшениця залишається найбільш затребуваною зерновою культурою, що експортується. Нинішнього сезону цілком сприятливі погодні умови дозволили не лише пшениці, а й іншим культурам показати добру врожайність.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, у 2021 році країна експортувала понад 13,1 млн тонн пшениці на $3,15 млрд.

Основними експортерами стали країни Євросоюзу та Китай.

На цьому ринку КНР потіснила Єгипет, який традиційно виступав найбільшим покупцем українського зерна.

З 2020 року Китай очолив десятку імпортерів. Слід сказати, що Піднебесна протягом трьох років планомірно збільшувала обсяги закупівель сільськогосподарської продукції, ставши одноосібним лідером.

Компанія Максігрейн-Україна, надає першокласний сервіс з накопичення зернових олійних культур, а також продуктів переробки з гарантованим контролем вхідної якості та з подальшим відвантаженням у морське судно.

Чому ми, тому найкращі!

Позвонить нам