[:en]News details[:ru]Подробности[:ua]Подробиці[:]

[:en]Read the full story here[:ru]Читайте полную запись ниже[:ua]Читайте повний запис нижче[:]

Як зберігати соняшник на елеваторах?

Половина посівів соняшнику в більшій частині України вражені фомозом.
Стебла і коріння рослин вражені білої і сірої гнилизною. Це захворювання ставить під загрозу врожайність олійних в регіоні.

У 2021 році в Україні площа посів соняшнику в порівнянні з минулим роком збільшилася на 4-6% і склала майже 7 млн ​​га. Нинішні погодні умови були відносно лояльні до культури.
На початку сезону 2021/22 аграрії сподівалися, що потенціал с / г культури буде високий. Сільгоспвиробники були впевнені, що урожай соняшнику буде вище торішнього як мінімум на 22%.

Але зараз картина така: в 11-ти областях країни рослини уражені паразитами. У Кіровоградській області іржею і септоріозом заражені до 50% посівів, в Рівненській Фомопсис – до 65%, у Волинській – до 25%. Аграрії роблять всі спроби врятувати урожай.

Над вирішенням проблеми замислюються і співробітники елеваторів. На порядку два питання:
– як забезпечити умови зберігання здорового соняшнику,
– як не допустити потрапляння в сховище зараженої насіння.
Грамотне зберігання соняшнику починається з перших двох етапів: очищення і сушіння насіння. При хорошій сушці термін зберігання збільшується. А при оптимальному режимі сушки відбувається дозрівання насіння, що значно підвищує якість і знешкоджує шкідників.

При тривалому зберіганні культури особливо ретельно необхідно поставитися до перевірки засміченості насіння і розподілу культури по олійним характеристикам.
При дотриманні всіх правил, соняшник можна зберігати на елеваторі до півроку. Під час складування соняшнику важливо провести його знезараження від паразитів, здатних викликати зараження і пошкодження насіння.
Термінал MAXIGRAIN надає повний спектр послуг з приймання, сушки, очищення олійних і зернобобових культур, а також охолодження і температурного контролю продуктів переробки.

Польське зерносушильне обладнання Фірми ARAJ безперервно працює протягом всієї збиральної кампанії і дає можливість сушити 500 тонн на добу зернових і олійних культур.
А зерноочисне обладнання здійснює як первинну, так і остаточне очищення зернових і олійних культур з продуктивністю 100 тонн / год.

При таких технічних характеристиках якісне, тривале зберігання соняшнику гарантовано. Але, звичайно, на «вході» воно повинно бути максимально чистим. Контролем за якості, відповідає сертифікована Лабораторія.
В якості профілактики захворювання рослин фомозом і виснаження ґрунту необхідно дотримуватися сівозміни. Ні в якому разі не рекомендується висаджувати соняшник повторно на одному і тому ж полі. Відмінними попередниками для олійних буде злакова або бобова культура.

На сьогодні соняшнику в Україні зібрано понад 138 тисяч тонн. За обсягами лідирує Миколаївська та Херсонська області.

Позвонить нам